+420 606 721 415

Údržba a péče

Pokud má být zahrada krásná je třeba ji věnovat čas a péči. Proto se také zaměřujeme na údržby zahrad.

O trávník

Údržba a péče o trávník není žádná alchymie, ale přeci jenom si vyžaduje odborné znalosti a adekvátní dovednosti. Aby se krásně vzrostlý trávník stal pýchou majitele zahrady, je třeba proniknout do tajů „ světa trávníků“. Dobrý výsledek přinese jen taková péče, která zahrnuje soulad činností spojených s přípravou, vlastním založením, průběžnou údržbou a zejména ochranou zatravněné plochy. S touto problematikou úzce souvisí v prvé řadě zajištění dostatečného zavlažování, které vychází z dobře nainstalovaných zavlažovacích systémů. Podpora růstu trávníku je závislá i na způsobu a hlavně odpovídajícímu druhu hnojení travnatých ploch. Chcete-li mít ve svém okolí pěkný trávník, je třeba mít na mysli, že základem dosažení toho cíle je především neustálá údržba a péče o trávník. Nemáte-li čas na tuto potřebnou péči o trávník, obraťte se s důvěrou na naše zkušené zahradní specialisty. Odbornou péči o trávník poskytneme i klientům ve Frýdku-Místku, Ostravě, Havířově a v dalších lokalitách tohoto regionu.

Celý článek.

O stromy a keře

Péče o stromy a keře představuje samostatnou kapitolu při realizaci zahrad. Vždyť příjemné prostředí v okolí každého domu tvoří rozmanitost zeleně. Samozřejmě i rozmístění stromů a keřů má také své zákonitosti. V případě, že nemáte přesnou představu a znalosti, jak uspořádat Vaši zahradu, je nejlepší obrátit se na odborníky. Jste-li z Paskova nebo např. z Frýdku-Místku, Ostravy či Havířova máte příležitost využít služeb našeho zahradního centra, kde Vám zodpovědí všechny otázky z této oblasti. Dále Vám pomůžeme při realizaci zahrady dle Vašich představ. Po konzultaci následuje předložení návrhu - ten zahrnuje dle požadavku např. i realizaci výsadby předzahrádek, celých zahrad, dvorů a přilehlých prostranství Vašeho obydlí. Realizace obvykle zahrnuje i potřebné přípravné práce před zahájením vlastní výsadby. V současnosti již nemusí majitel zahrady čekat, až jeho stromy „ vyrostou ze semínka“, ale má jedinečnou příležitost využít í již vzrostlé stromy a to jehličnaté i listnaté.

Celý článek.

O skalky a záhony

Péče o skalky a záhony je další činností související s udržováním zahrad. Aby byla mozaika péče a údržby zahrady úplná, je nutno také se zmínit o skalkách a záhonech, které tvoří mnohdy nedílnou součást dobře udržovaného okolí obydlí. Skalky a záhony mají svou letitou tradici. Jsou-li s citem zvoleny, doplňují kompletní vzhled zahrady. Obecně patří asi mezi nejoblíbenější a nejčastěji používané zahradní útvary. Pěstování skalniček a okrasných květin přinese požadovaný efekt pouze v tom případě, když jsou rostliny v nich pěstované dobře zvolené. Na tomto rozvržení je závislá i jejich okrasná funkce během sezóny. V případě, že nejste právě vystudovaní zahradníci, je asi lepší se poradit v zahradnictví. O odborné poradenství nepřijdou ani obyvatelé Paskova a jeho okolí - tyto služby mohou využít, ale i zájemci z Frýdku- Místku, Ostravy a Havířova a dalších měst. 

Celý článek.