+420 606 721 415

Péče o skalky a záhony

Péče o skalky a záhony je další činností související s udržováním zahrad. Aby byla mozaika péče a údržby zahrady úplná, je nutno také se zmínit o skalkách a záhonech, které tvoří mnohdy nedílnou součást dobře udržovaného okolí obydlí. Skalky a záhony mají svou letitou tradici. Jsou-li s citem zvoleny, doplňují kompletní vzhled zahrady. Obecně patří asi mezi nejoblíbenější a nejčastěji používané zahradní útvary. Pěstování skalniček a okrasných květin přinese požadovaný efekt pouze v tom případě, když jsou rostliny v nich pěstované dobře zvolené. Na tomto rozvržení je závislá i jejich okrasná funkce během sezóny. V případě, že nejste právě vystudovaní zahradníci, je asi lepší se poradit v zahradnictví. O odborné poradenství nepřijdou ani obyvatelé Paskova a jeho okolí - tyto služby mohou využít, ale i zájemci z Frýdku- Místku, Ostravy a Havířova a dalších měst.

Trvalkové záhony a skalky

Aby péče o skalky a záhony přinesla tu požadovanou ozdobu Vaší zahrady, je třeba vybírat nejen podle vkusu, ale také podle dispozic osazovaných ploch v okolí Vašeho obydlí. Vytvoření záhonů a skalek by nemělo narušit ucelený ráz zahrady. Nabídka skalniček a trvalek je dnes natolik široká, že si v ní vybere každý zájemce. V těchto skupinách najdete rostliny vhodné do stínu i na přímé slunce. Zpestření tvoří odrůdy drobných dřevin, ale i zušlechtěné rostliny ozdobné listem či květem. Je také na Vás jestli raději zvolíte rostliny méně náročné na péči, nebo je-li péče o záhony a skalky přímo Vašim koníčkem, lze si vybrat z náročnějších druhů rostlinek.

Skalničky a trvalky

Péče o skalky a záhony se tedy odvíjí od volby typu a druhu rostlin. Co jsou skalničky? Již název sám napovídá, že to jsou rostliny vhodné pro pěstování na skalkách. Původním prostředím jejich výskytu byly zejména horská prostředí. Mezi vhodná rostlinstva použitelných na okrasných skalkách patří i celá řada trvalek. Trvalky za života několikrát rozkvétají a plodí semena, v zimním období přežijí ve formě kořenů, cibulek a oddenků, které jsou ukryty v podzemí. Zásady péče o tyto rostliny získáte ve specializovaném zahradnictví…